Popis:
|
Projekt IMPACT - "Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v ČR" byl realizován ve spolupráci čtyř partnerských institucí. Primárními cílovými skupinami projektu byli akademičtí pracovníci a studenti VŠ. Obecným cílem projektu bylo zvýšení kvality výuky odborného cizího jazyka v terciární sféře. Aktivity projektu byly zaměřeny na:
- 1. vytvoření nástrojů pro rozvoj metodiky výuky odborného a akademického cizího jazyka na vysokých školách,
- 2. inovace konkrétních kurzů akademického a odborného cizího jazyka v návaznosti na požadavky praxe,
- 3. rozvoj a inovace vzdělávání v odborném cizím jazyce prostřednictvím metodiky kolaborativního učení,
- 4. standardizaci hodnocení jazykových dovedností studentů v oblasti odborného a akademického cizího jazyka podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky,
- 5. podporu jazykových soft-skills dovedností u akademických pracovníků.
Během realizace projektu bylo uskutečněno celkem 68 odborných seminářů, 3 konference a 1 letní škola. Tyto to aktivity si kladly za cíl zpřístupnit akademickým pracovníkům věnujícím se výuce odborného cizího jazyka, ale také širší odborné veřejnosti, která se v praxi s odborným jazykem setkává, doposud metodicky nezpracované know-how prezentované předními zahraničními odborníky. V rámci inovací 180 kurzů odborného a akademického jazyka, jež jsou součástí studijních programů zapojených partnerských vysokoškolských pracovišť, byly projektové aktivity zaměřeny jednak na obsahovou a metodickou inovaci jednotlivých kurzů, a dále pak na vytvoření nástrojů pro srovnávání a hodnocení jazykových dovedností studentů pro jejich lepší srovnatelnost v rámci studia i pro zajištění potřebné výstupní úrovně pro praxi definované dle Společného evropského referenčního Rámce pro jazyky.
|