V období únor - březen 2015 se konalo ve všech krajích ČR celkem 52 informačních seminářů. Cílem těchto seminářů bylo zajištění informovanosti široké pedagogické veřejnosti, seznámení cílových skupin s výstupy projektu a jejich plánovanou implementací. Celkem se seminářů zúčastnilo 1188 účastníků. Účastníky seminářů tvořili převážně ředitelé a učitelé MŠ, ZŠ, SŠ, gymnázií, VOŠ, ZUŠ, speciální školy, zástupci odborů školství krajských úřadů, zástupci odborných asociací, zástupci krajských inspektorátů ČŠI, zástupci odborových organizací. Výstup ze seminářů je doložen přehledem seminářů podle krajů, jednotnou prezentací a prezenčními listinami.